Unesco

Praėjusią savaitę UNESCO paskelbė 55 naujus kūrybiškus miestus. Literatūros miestų tinkle atsidūrė pirmasis Latvijos miestas Tukumas bei Vokietijos miestas Brėmenas, su kuriais Vilnius dalijosi patirtimi ir vystė partnerystę, taip pat – pirmieji miestai iš Japonijos bei Indijos: Okajama ir Kožikodė.

Žinia buvo paskelbta spalio 31, Pasaulio miestų dieną. Naujus kūrybiškus miestus patvirtino UNESCO generalinė direktorė Audrey Azoulay. Pasak pranešimo spaudai, nauji miestai priimti įvertinant jų pastangas per kūrybiškumą ir kultūrą siekti miestų plėtros ir strateginių tikslų.

Tačiau tuo pačiu tarptautinė bendruomenė reiškia ir nusivylimą, kad tarp UNESCO išrinktų muzikos miestų – Rusijos miestas Velikyj Novgorod.

Literatūros miestai, tarp kurių yra Ukrainos miestai Lvivas ir Odesa, vieningai pasmerkė tokį sprendimą. Visi Jungtinės Karalystės kūrybiški miestai, taip pat Melburnas (Australija), Angulemas (Prancūzija), Sietlas (JAV), Reikjavikas (Islandija), Tartu (Estija) ir daugelis kitų išsiuntė laiškus UNESCO ir UCCN (UNESCO kūrybiškų miestų tinklo) sekretoriatui, išreikšdami nepritarimą ir kvestionuodami sprendimą. Vilnius, UNESCO literatūros miestas, kaip šio tinklo narys taip pat išsiuntė nepritarimo raštą, pasirašytą mero Valdo Benkunsko.

Tikimasi, kad viešai išreikštos miestų pozicijos prisidės prie pokyčių, siekiant naujos kūrybinių miestų tinklo narių atrankos procedūros.