Rugsėjo 9 d. Vilnius UNESCO literatūros miestas su Šv. Jono gatvės kaimynais organizuoja Šv. Jono gatvės šventę.

Pirmą kartą vyksiančioje šventėje kviesime dalyvauti ekskursijose, žaidimuose, susipažinti su gatvės istorija, jos gyventojais. Nuo 10 iki 18 val. pasiūlysime ekskursijas gatvėje su gide Margarita Gaubyte, pasakojimus Vilniaus literatų namuose su gide ir rašytoja Rūta Norkūne, pasivaikščiojimus Šv. Jonų bažnyčioje ir varpinėje su Vilniaus universiteto muziejaus edukatoriais. Kviesime patirti istorijas ir klausytis poezijos apie Vilnių, pažaisti protų mūšyje su rašytoju Justinu Žilinsku, diskutuosime su istorikais apie istorinį gatvės ir bažnyčios pavadinimą. Restoranas Ertlio namas šventės svečius vaišins tradicine duona. Tikimės, jog gyventojai šventę pamėgs ir ilgainiui ji taps viso miesto gatvių festivaliu. 

Kviečiame registruotis ir dalyvauti!

 

PROGRAMA

10:30 „Šv. Jono gatvės pasakojimai“ – edukacija Vilniaus literatų namų rūsyje su rašytoja, edukatore Rūta Norkūne.
REGISTRACIJA UŽDARYTA

11:00 Šv. Jono gatvės ekskursija su gide Margarita Gaubyte
REGISTRACIJA UŽDARYTA

11:00 Ekskursija po Šv. Jonų bažnyčią
REGISTRACIJA UŽDARYTA

11:00 Literatūrinė ekskursija anglų kalba su rašytoju ir vertėju Rimu Užgiriu / Literary tour with writer and translator Rimas Užgiris (ENG)

Registracija / Registration: https://forms.gle/bdK9N2f2KdNAVJuJ7

11:30 Ekskursija Šv. Jonų bažnyčios varpinėje
REGISTRACIJA UŽDARYTA

12:00 Protmūšis „Vienos gatvės detektyvai“ su rašytoju Justinu Žilinsku 

Registracija https://forms.gle/kTPcJjdM7WCgQhRZ8 

13:00 Šv. Jono gatvės ekskursija su gide Margarita Gaubyte.
REGISTRACIJA UŽDARYTA

13:30 Ekskursija Šv. Jonų bažnyčios varpinėje
REGISTRACIJA UŽDARYTA

14:00 Nacionaliniai skaitymai, globojami Lenkijos Respublikos Prezidento Andrzejaus Dudos. Elizos Orzeszkowos romano „Prie Nemuno“ ištraukas skaitysime lenkų ir lietuvių kalbomis. Renkamės prie „Žibintininko“ skulptūros.

15:00 „Šv. Jono gatvės pasakojimai“ – edukacija Vilniaus literatų namų rūsyje su rašytoja, edukatore Rūta Norkūne.
REGISTRACIJA UŽDARYTA

15:00 Šv. Jono gatvės ekskursija su gide Margarita Gaubyte.
REGISTRACIJA UŽDARYTA

15:30 Ekskursija Šv. Jonų bažnyčios varpinėje
REGISTRACIJA UŽDARYTA

16:00 „Šv. Jono gatvės pasakojimai“ – edukacija Vilniaus literatų namų rūsyje su rašytoja, edukatore Rūta Norkūne.
REGISTRACIJA UŽDARYTA

17:00 Šv. Jono gatvės ekskursija su gide Margarita Gaubyte
REGISTRACIJA UŽDARYTA

14:00 – 18:00 galerijos „Medūza“ atvira parodų erdvė: Andriaus Arutiunian solo paroda „Counterfates“. Įėjimas laisvas.

18:00 „Šv. Jono ar Šv. Jonų?“  

Pokalbis su istoriku Povilu Andriumi Stepavičiumi ir kunigu, rašytoju Juliumi Sasnausku apie gatvės ir bažnyčios pavadinimus.

Įėjimas laisvas!

 

Renginiai ir registracija:

„Šv. Jono gatvės pasakojimai“ – edukacija Vilniaus literatų namų rūsyje su rašytoja, edukatore Rūta Norkūne.

Pirmą kartą vyksiančios Šv. Jono gatvės šventės metu pakviesime į paslaptingiausią Literatų namų vietą – rūsį. Čia išgirsime Rusecko namo, o ir visos Šv. Jono gatvės istoriją. Tai – viena seniausių Vilniaus gatvių, kurioje veikė spaustuvė, knygynai, periodinių leidinių redakcija, konditerijos parduotuvės, kavinės. Kokie žmonės čia gyveno ir kokios istorijos jiems nutiko, papasakos gidė, edukatorė Rūta Norkūnė. Edukacija nemokama!

Laikas: 10:30, 15 ir 16 val.

REGISTRACIJA UŽDARYTA

Šv. Jono gatvės ekskursija su gide Margarita Gaubyte

Šv. Jono g. – viena seniausių Vilniaus miesto gatvių. Sužinokite daugiau apie Šv. Jono gatvės istoriją ekskursijos, kurią ves gidė Margarita Gaubytė, metu. Ekskursiją pagyvins per Vilniaus universiteto langus skaitomi eilėraščiai. Ekskursija nemokama!

Laikas: 11, 13, 15 ir 17 val.

REGISTRACIJA UŽDARYTA

Ekskursija po Šv. Jonų bažnyčią
Šv. Jonų bažnyčia – tai centrinio Vilniaus universiteto ansamblio ašis, kurioje vyksta pagrindiniai Universiteto renginiai: mokslo metų atidarymas ir uždarymas, rektoriaus inauguracija, diplomų įteikimai ir kiti svarbūs įvykiai. Ekskursijos metu pasakojama bažnyčios istorija, eksterjero ir interjero stilių kaita, aptariamos svarbiausios asmenybės, aplankomos Piaseckių, Šv. Barboros, Šv. Stanislovo Kostkos, Šv. Onos koplyčios ir Senoji zakristija. Ekskursijos dalyviams taip pat parodoma bažnyčia iš Pilies g. pusės, atkreipiant dėmesį į detales, kurios įprastai nepastebimos. Ekskursija nemokama!
Laikas: 11 val.
REGISTRACIJA UŽDARYTA

Ekskursija Šv. Jonų bažnyčios varpinėje
Apsilankymas aukščiausiojo senamiesčio Šv. Jonų bažnyčios varpinėje kiekvienam suteikia vaikiško džiaugsmo stebint iš paukščio skrydžio senamiestyje verdantį gyvenimą ir atsiveriančius miškingus horizontus. Moderniu liftu pakilę arba patys drąsiausi 193 autentiškais laipteliais į varpinės apžvalgos aikštelę užkopę galės pasigrožėti Šv. Onos bažnyčios, Gedimino pilies bei seniausios mieste Pilies gatvės vaizdais. Ekskursijos gidas supažindins su renesanso ir vėlyvojo baroko architektūrinėmis užuomazgomis, su Fuko švytuokle bei mokslininkų ir kūrėjų dirbusių Vilniaus universitete istorijomis. Ekskursijos kaina 3 Eur (įprasta kaina 6 Eur).
Laikas: 11:30, 12:30, 13:30

REGISTRACIJA UŽDARYTA

Protmūšis „Vienos gatvės detektyvai“ su rašytoju Justinu Žilinsku
Pirmą kartą vyksiančios Šv. Jono gatvės šventės metu kviečiame registruotis į rašytojo Justino Žilinsko rengiamą protmūšį apie Šv. Jono gatvę! Dalyvauti gali visa šeima, tik prašome nurodyti šeimos narių amžių. Gatvė – viena, bet klausimų – daug. Nuo istorijos iki architektūros, nuo ženklų iki muzikos. Smegenys, pasiruošt! Renginys nemokamas.

Laikas: 12 val.

Registracija: https://forms.gle/kTPcJjdM7WCgQhRZ8  

Literatūrinė ekskursija anglų kalba su rašytoju ir vertėju Rimu Užgiriu / Literary tour with writer and translator Rimas Užgiris (ENG)

Laikas: 11 val.

Registracija / Registration: https://forms.gle/bdK9N2f2KdNAVJuJ7

Nacionaliniai skaitymai, globojami Lenkijos Respublikos Prezidento Andrzejaus Dudos. Elizos Orzeszkowos romano „Prie Nemuno“ ištraukas skaitysime lenkų ir lietuvių kalbomis. Renkamės prie „Žibintininko“ skulptūros.

Laikas: 14 val.

 „Šv. Jono ar Šv. Jonų?“  

Pokalbis su istorikais apie gatvės ir bažnyčios pavadinimus.

Įėjimas laisvas!

Laikas: 18 val.

Vieta: Vilniaus literatų namai, Šv. Jono g. 11

 

Šventę organizuoja: Vilnius UNESCO literatūros miestas

Partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus universiteto muziejus, Vilniaus muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Galerija „Medūza“, restoranas „Ertlio namas“, Lenkijos institutas Vilniuje