Poezijos gniūžtė

Praėjusių metų gruodį vaikų meninė studija „Diemedis“ pirmą kartą organizavo literatūrai skirtą renginį „Poezijos gniūžtė“.

Renginio idėja – poezijos skaitymai, kurie ištinka taip pat netikėtai kaip ir pirmasis sniegas. Sniego pasirodymą dažnai lydi sniego mūšis, kviečiantis kartu džiaugtis pirmuoju sniegu ir pasitikti žiemą. Tokiu pat būdu organizuojami ir „Poezijos gniūžtės“ skaitymai: niekas bendruomenėje nežino, kada tai įvyks, tačiau visi ruošiasi jau nuo lapkričio mėnesio. Būsimieji dalyviai kviečiami išmokti vieną eilėraštį lietuvių kalba ir būti pasiruošę bet kurią gruodžio dieną tą eilėraštį perskaityti. Renginyje nėra vedėjų, nėra eilės, nėra plojimų – kiekvienas skaito tada, kai jaučiasi tam pasiruošęs, o renginys baigiasi, kai perskaito visi jo dalyviai.

„Poezijos gniūžtė“ skatina skaityti poeziją, atrasti mėgstamiausią savo eilėraštį, o taip pat buria bendruomenę.

Vilnius UNESCO literatūros miestas kviečia visus jungtis prie studijos „Diemedis“ iniciatyvos ir dalyvauti šių metų „Poezijos gniūžtėje“. Visi dalyvaujantys gruodžio dieną pasirenka pagal savo galimybes.

Norėdami prisijungti, registruokitės iki spalio 27 dienos čia https://forms.gle/MUtgYudg1xxcNdXQA, o spalio 30 dieną pakviesime į susitikimą Vilniaus literatų namuose, kuriame patirtimi pasidalys idėjos sumanytojos.